بدرودی تلخ

تصور نمی کردم روز تولد سی سالگی م رو با چشمانی پف کرده از اشک شروع کنم. با بغضی که توان نگه داشتنش نیست. عملیات جستجو برای پیدا کردن سه کوهنورد کشورمون رسمن تموم شد. دیشب توی آغوش همسر بغض چند روزه م رو شکستم و اشک ریختم. اون هم با مهربونی مانعم نشد و گذاشت گریه کنم...

تصویر تنهایی و غربت و انتظار بچه ها برای کمک، از جلو چشام محو نمیشه...

نوشته زیر از وبلاگ کلاغ ها(فرامرز نصیری)، حرف من و خیلی های دیگه ست:

تمام شد. همه چیز تمام شد. خداحافظ آیدین! ... خداحافظ پویا! ... خداحافظ مجتبی! ... تلاش تحسین برانگیز و قابل احترام شما برای زنده ماندن را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد! برودپیک بعد از این برای ما، با یادها و خاطره های مبارزه‌ی شجاعانه شما، با تنهائی دردآور و غم‌انگیز شما و با بی‌عملی اسفبار و شرم‌آور جامعه‌ی تشکیلاتی کوه‌نوردی کشورمان معنا خواهد داشت.

ما را ببخشید بچه ها! ... می دانم دیگر سودی ندارد که بخواهیم از خشم بی پایان خود بخاطر تلف شدن تمامی آن لحظات و ساعت های طلائی و حیاتی در امر تجسس و عملیات امداد و نجات برایتان بگوئیم. دیگر سودی ندارد که آقای رئیس باشگاه را مورد خطاب قرار دهیم و بگوئیم در زمانی که می توانستید با هزینه ای بسیار کمتر از 60 هزار دلار فعلی، یک تیم پشتیبانی از بهترین و ورزیده ترین شرپاهای منطقه برای مواجهه با حوادث احتمالی و به صورت آماده باش در بیس کمپ و یا کمپ های بالاتر داشته باشید چرا این کار را نکردید؟ دیگر سودی ندارد که ... ما را ببخشید بچه ها!

نیمه شب است و کوه نوردی ایران تا ساعاتی دیگر روز خود را بدون شما آغاز خواهد کرد. شک ندارم که باقی داستان را به طور کامل می‌دانید. از فردا نوبت شعر و شاعری شروع می‌شود. از فردا مرثیه سرائی و بازی با کلمات شروع می‌شود. از فردا قهرمان سازی و اسطوره سازی شروع می‌شود. دوستان در رقابتی نفس‌گیر، برای انتشار متن‌های احساسی و حماسی و بیان خاطرات اشک انگیز گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربایند. از فردا شما را قهرمان و دلاور و شیرمرد و یگانه ستاره تابناک همه‌ی آسمان‌ها می‌نامند و حتی مرگ تلخ و دردناک‌تان را مرگی بلندپروازانه معرفی می‌کنند. از فردا... مقدمه چینی و زمینه سازی فکری و روانی برای جوانانی دیگر و مسلخی دیگر و فاجعه ای دیگر آغاز می‌شود!

 

خداحافظ آیدین!  ...  خداحافظ پویا !  ...  خداحافظ مجتبی!

 

روایت خواندنی کوهنورد آمریکایی از همنوردی با آیدین و پویا و مجتبی در برودپیک در وبلاگ ورجین(عرفان فکری)

 

/ 4 نظر / 30 بازدید
عیسی

تلخه دوست من بی نهایت تلخ!! و چقدر سخت که بگیم خداحافظ!

joudaki

فریادی وحشتناک... طومار سکوت را در هم پیچید بر زندگیهای بر باد رفته فریاد کنیم بدرود ای فرشتگان برود پیک............

سید علی صلاحی

با سلام:میان ماندن ونماندن فاصله تنهایک حرف ساده بود.روحشان شاد.

بنفش

کانون آگهی و تبلیغات بنفش دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیریت: وحید عدالتی ******* هدایای تبلیغاتی ، طراحی و چاپ ساک دستی ، خودکار ، تقویم ( دیواری و رومیزی ) ساعت دیواری و رومیـزی انـواع سررسید چرم و گالینگور انواع جاسوئیچی ( چرم و رزینی ) ، ست اداری ، آرم و لوگو اختصاصی ( کارت ویزیت ، سربرگ A4 , A5 ، پاکت نامه و پاکت CD و... ) چاپ و رایـت CD , DVD طراحی و چاپ بروشور و کاتولوگ ، چاپ و نشر ویژه نامه های تبلیغاتی ، بنر ، فلکسی ، استیکر ، تبلیغـات محیـطی ، برچسب اموال - لیبل CD ، استند ، پایه استند ، شـاسی ، قـاب فنری ، تــراکت تبلیغاتی ، بج سینه ، لـوح تقدیر ، عکاسی ، فیلم برداری ، پرچم رومیزی و تشریفات ایران و اختصاصی ، ارسال SMS تبلیغــاتی ، واگذاری پنل کاربری ******* تلفن: 3600 841 – 0511 3200 846 – 0511 8012 846 – 0511 نمابر: 54 56 846 – 0511 همراه: 3360 420 0915 3390 420 0915 3410 420 0915 ایمیل: edalativahid@yahoo.com